Teatrzyk cieni – od jakiego wieku? 0
Teatrzyk cieni – od jakiego wieku?

Teatrzyk cieni – od jakiego wieku?

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Zależy to oczywiście od dziecka i jego zainteresowań.

 

Nie ma czegoś takiego jak dolna i górna granica wieku kiedy dziecko może się bawić w teatrzyk cieni ale generalnie zabawa w teatrzyk cieni może zainteresować dziecko już od trzeciego roku życia.

 

W okolicach trzeciego roku życia dziecko już zaczyna się interesować odgrywaniem ról, tworzeniem historii do zabawy.

 

Trzeba pamiętać że zabawa w teatrzyk cieni to przede wszystkim fajny sposób na rozwój wyobraźni.

 

Takie właśnie jest główne założenie

teatrzyku cieni Dinozaury (KLIK),

ponieważ nie opiera się on na książcę i daje możliwość dzieciom samodzielnie nadać dinozaurom imiona oraz tworzyć własne opowieści. Dzieci zaczynają interesować się dinozaurami w okolicach trzeciego roku życia i to zainteresowanie nie mija czasami aż do pierwszych klas szkoły podstawowej. Sześciolatek będzie tak samo zachwycony teatrzykiem cieni Dinozaury, jak i trzylatek, ponieważ nasze dinozaury są realistyczne.

teatrzyk cieni sylwety dinozaury

 

Teatrzyk cieni Calineczka (KLIK)

zainteresuje również dzieci w różnym wieku, ponieważ może być wykorzystany do odgrywania bąśni Calineczka ale również i dla tworzenia własnych opowieści, ponieważ zawiera aż 10 postaci, które latwo można „dostosować” do nowego scenariusza.

teatrzyk cieni figurki sylwetki calineczka

Teatrzyk cieni Jaś i Małgosia (KLIK)

jest skierowany głównie dla przedszkolaków, ale bardzo spodoba się nieco starszym dziecom. Ilustracje wycięte laserem mogą zostać pomocą do nauki opowiadania. Obrazki są umieszczone po kolei więc to bardzo ułatwia zadanie. A fakt że zawierają dużo szczegółów pomoże dziecom pamiętać o wszystkim.

teatrzyk cieni scenariusz jas i malgosia 

Innymi słowy, można powiedzieć że zabawa w teatrzyk cieni jest odpowiednia wtedy kiedy dziecko jest zainteresowane danym tematem, na przykład dinozaurami albo bajkami.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl