Co daje dzieciom zabawa w teatr? 0
Co daje dzieciom zabawa w teatr?

Zabawa w teatr. Co daje dzieciom zabawa w teatr?

 

Na temat wpływu teatru na rozwój dzieci napisane jest wiele prac naukowych. Udowodniono że zabawa w teatr w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni oraz umiętności interpersonalnych.

 

Rafał Kojs w swojej pracy, „ Zabawowy teatr dzieięcy w rozwijaniu wyobraźni dziecka” pisze że teatr odwołuje się między inni do takich głębokich potrzeb dziecka jak bezpieczeństwo, akceptacja oraz poznawanie siebie. Poprzez teatr dziecko może doświadczyć nowych emocji oraz przeżyć, które później można omówić z towarzyszącymi w przygodzie osobami dorosłymi: rodzicami, opiekunami, nauczycielami.

 

Calldwel Cook utrzymywał że podstawą wiedzy jest gra oraz doświadczenie. Dziecko nabywa więcej umiętności oraz wiedzy nie słuchając bądź czytając, a odgrywając swoje emocje i doświadczenia. Dzieki zabawie w teatr dzieci łatwiej przyswajają nową wiedze, rozwijają umiętności pracy w zespole.

 

Poprzez teatr dziecko przetwarza rzecywistość, ale też tworzy swój świat. Osoba dorosła przy zabawie w teatr powinna być obecna ale nie podejmować wszystkich decyzji. Podczas swobodnej zabawy w teatr powinniśmy dać dziecom możliwość decydować o rozwoju akcji. Rafał Kojs uważa że podejmowana działalność zabawowa angażuje całą osobowość dziecka, wiaże się z głębokimi przeżyciami emocjanalnymi.

 

Teatr (przedstawienia dla dzieci) może pokazać dziecku świat kultury i sztuki natomiast zabawa w teatr pomoże dziecku otworzyć się, rozbudzi śmiałość, rozładuje napięcia. Ale wciąż najlepsze jest to że teatr rozwija wyobraźnie oraz umiętności poprawnego wypowiadania się. Zabawa w teatr uczy dzieci słuchać, wyrażać swoje zdanie z obserwacji.

 

Na swoich warsztatach (CLICK) staramy się pokazać dziciom świat teatru cieni i zarazić je miłością do tego rodzaju przedstawienia teatralnego.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl