3 sposoby na zabawę w teatr cieni 1
3 sposoby na zabawę w teatr cieni

3 sposoby na zabawę w teatr cieni

 

Teatr cieni nie wymaga dużych przygotowań: wystarczy kawałek białej ściany i lampka, reszta zależy od uczestników. Dzisiaj przedstawimy trzy sposoby na wprowadzenie dziecka do teatru cieni.

 

Najłatwiejsza pod względem przygotowań jest zabawa w teatrzyk cieni za pomocą rąk.

Układając ręce na różne sposoby można zrobić dużo ciekawych kształtów. Można bawić się w zgadywanie bądź wspólnie uczyć się trworzyć nowe postacie za pomocą rąk – co dla wielu jest nie takie łatwe jak się wydaje – ale sprawdźcie sami czy dla was to było łatwe? Taka zabawa świetnie rozwija motoryke.

 

teatr cieni za pomocą rąk

 

Pomysł na zabawe: jedna osoba za pomocą rąk rzuca cień przypominające zwierze, pozostali uczestnicy zgadują jakie to zwierze.

 

Drugi sposób to zabawa przy wykorzystaniu figurek do teatru cieni.

Oczywiście mogą być to zwykłe lalki, ale najelpszy efekt można osiągnąć używając papierowych postaci do teatru cieni które możesz zobaczyć  tu CLICK. Im więcej szczegółów zawiera papierowa postać tym ciekawiej będzie wyglądać jej cień na ścianie.

 

Pomysł na zabawe: daj dziecku możliwość eksperymentować zarówno z postaciami jak i latarką: przybliżać, oddalać figurki, robiąc większe bądź mnejsze cienie. Za pomocą postaci można tworzyć przeróżne opowiadania, tu nie ma żadnych ograniczeń. Taka zabawa rozwija wyobraźnie, kreatywność, wiare w siebie oraz zdolności artystyczne.

 figurki do teatru cieni

Masz w domu białe prześcieradło? Prześcieradło świetnie się nadaje do teatru cieni!

Zawieś go na futrynie. Osoba która pokazuje teatr i ma latarke znajduje się po jednej stronie, widzowie znajdują się po drugiej stronie prześcieradła.

 

Pomysł na zabawe: osoba która ma latarke pokazuje przedmioty, widzowie mają zadanie zgadnąć co to jest. Mogą to być zabawki, ubrania, dowolne przedmioty użytku domowego. Taka zabawa rozwija spostrzegawczość i pamięć.

 teatr cieni co to

 

Zobacz nasze zestawy:

Teatr cieni Calineczka (LINK)

Teatr cieni Dinozaury (LINK)

Pamiętasz takie zabawy z dzieciństwa? Daj znać w komentarzu.

Komentarze do wpisu (1)

9 lipca 2022

tak, pamiętam! Bawiliśmy się z rodzeństwem w teatrzyk cieni

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl